آموزش اینستاگرام

پنج قسمت مهم برنامه اینستاگرام را بشناسید!

حالا که وارد اینستاگرام شده اید و در محیط آن قرار گرفته اید، به نوار ابزار پایین صفحه نگاهی بیندازید. در این نوار ابزار، شما ۵ گزینه را مشاهده خواهید کرد.

0

۱- گزینه اول از سمت چپ، آیکون خانه را مشاهده می کنید که بخش اصلی برنامه یا Feed ها است. این قسمت مانند Home Page فیسبوک عمل می کند و پستهای ارسال شده توسط افرادی که شما آنها را فالو کرده اید، به صورت یکجا در آن بخش نمایش داده می شود. در گذشته، این پستها از نظر ترتیب زمان ارسال نشان داده میشدند؛ اما هم اکنون الگوریتم اینستاگرام تغییر کرده است و پستها را به صورت شانسی و بدون نظم نمایش میدهد.

وقتی روی آیکون خانه بزنید، به بخش فید اینستاگرام خواهید رفت و می توانید پست ها و استوری های کاربران دیگر را به سادگی مشاهده کنید. وقتی در قسمت فید یا Home Page اینستاگرام هستید، در بالای صفحه، آیکونی را به شکل دوربین عکاسی، در بالا و سمت چپ صفحه مشاهده خواهید کرد. با ضربه زدن روی این آیکون، وارد این بخش میشوید.

این بخش بشما این امکان را میدهد که Stories (استوری) بگذارید. استوری، داستان و شرح حال شما است که به شکل عکس یا ویدئو به دیگران نمایش داده میشود. هر استوری یا داستان، به مدت ۲۴ ساعت ماندگار است و بعد از گذشت این مدت، پاک میشود. در زیر آیکون دوربین عکاسی، استوری افرادی که دنبال میکنید قراردارد و با کلیک روی هر کدام از آنها، استوری آن فرد برای شما نشان داده خواهد شد.

بعضی از افراد، از چندین عکس و ویدئو در قسمت استوری خود استفاده میکنند که با ضربه زدن روی گوشه چپ و راست صفحه نمایش، استوری های قبلی و بعدی افراد را مشاهده میکنید.

 

۲- گزینه ی دوم از چپ، آیکون ذره بین است. این آیکون متعلق به بخش جستجوی اینستاگرام یا بخش اکسپلور است. با جستجوی افراد و صفحات دلخواه، میتوانید به آنها دسترسی داشته باشید و آنها را فالو کنید. در بالای صفحه اینستاگرام نیز قسمتی برای جستجو در نظر گرفته شده است.

در این قسمت، شما ۴ تب مختلف یعنی Tags ، People ، Top و Places را می بینید. با انتخاب گزینه People ، جستجو میان صفحات و اشخاص انجام می شود. وقتی گزینه Tags را انتخاب کنید، جستجو را با توجه به هشتگ ها انجام می دهد.

با انتخاب گزینه Places جستجو با توجه به مکان انجام خواهد شد و گزینه Top ترکیبی از تمام موارد مهم را برای جستجو میان صفحات در نظر میگیرد و تمام موارد مهم از قبیل اشخاص، مکانها و هشتگ های مرتبط با آن موضوع را به شما نشان میدهد.

 

۳- آیکون بعدی که + مانند است و در وسط صفحه نمایش قرار دارد، برای ارسال پست جدید تعبیه شده است. برای بارگذاری پست جدید باید روی این آیکون کلیک کنید. پس از کلیک روی +، برنامه اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که از گالری موبایل خود، عکس یا ویدئویی را انتخاب کرده و آن را ارسال کنید.

۴- آیکون چهارم از سمت چپ که به شکل قلب است، مربوط به مدیریت اعلانها و اقدامات مربوط است. وقتی به این قسمت وارد می شوید، دو بخش You و Following را خواهید دید.

در قسمت You شما تمام درخواست ها، لایک ها و نظراتی که دریافت کرده اید را مشاهده خواهید کرد. در بخش Following نیز اطلاعات مختصری از فعالیت اخیر کاربرانی که دنبال می کنید را می بینید. مثلا از نظرات اخیر، لایک ها و… این صفحات باخبر خواهید شد. با دریافت نوتیفیکیشن های جدید، آیکون قلب به رنگ قرمز در می آید و شما را از این اتفاقات باخبر کند.

 

۵- آخرین آیکون از سمت چپ یا اولین آیکون از سمت راست، مربوط به پروفایل شخصی کاربر است. تصویر پروفایل خودتان را درون دایره ای کوچک مشاهده می کنید. شما با زدن روی دایره، کلیه پستهای ارسال شده توسط خودتان را مشاهده خواهید کرد با قابلیت های صفحه شخصی خود در اینستاگرام بیشتر آشنا شوید:

وقتی به صفحه شخصی خود در اینستاگرام می روید، زیر توضیحات پروفایل شخصی خودتان، ۴ گزینه را مشاهده خواهید کرد:

• آیکون اول از سمت چپ، پیش نمایشی از پستهای شما را نشان می دهد.

• آیکون دوم از سمت چپ، پست های شما را به ترتیب ارسال نشان می دهد.

• آیکون سوم از سمت چپ، تصاویری را نشان می دهد که شما روی آنها تگ شده اید.

• آیکون چهارم از سمت چپ، به پستهایی مربوط می شود که آنها را بوکمارک یا ذخیره کرده اید.

علاوه بر اینها، شما می توانید پروفایل خودتان که قبلا نوشته اید را ویرایش کنید. برای اینکار، از طریق گزینه Edit Profile ، پروفایل خود را ویرایش کنید. در قسمت Edit Profile شما می توانید Name (نام) ، Username (نام کاربری) ، Website (وب سایت شخصی یا کاری) ، Bio(بیوگرافی) خودتان را مشخص کنید.

بعد از اعمال تغییرات، تیک بالای صفحه و سمت راست را بزنید. اگر نمیخواهید تغییرات اعمال شود، روی علامت ضربدر ضربه بزنید.

همانطور که در صفحه خودتان قرار گرفته اید، در بالای صفحه و در سمت راست، آیکن سه نقطه عمودی را مشاهده میکنید. اگر روی این آیکون سه نقطه ضربه بزنید، میتوانید تنظیمات اینستاگرام را مشاهده کنید.

هم چنین میتوانید کاربران پیشنهاد شده را مشاهده کنید و آنها را Follow کنید. با زدن آیکون سه نقطه عمودی، شما گزینه های مختلفی را مشاهده خواهید کرد و می توانید تنظیمات را انجام دهید.

در این بخش، چندین منو را مشاهده می کنید که هر کدام، کاربرد خاصی دارند:

Invite Facebook Friends: با کمک این گزینه، شما می توانید اکانت اینستاگرام خود را به اکانت فیسبوکتان متصل کنید و اکانت خود را به دوستانتان معرفی کنید تا آنها شما را پیدا کرده و دنبالتان کنند.

Invite Friends: با کمک این گزینه، شما می توانید با روشهای دیگر از جمله ایمیل یا اشتراک گذاری در سایر اپلیکیشن ها، دوستان خود را پیدا کنید.

Facebook Friends: با این گزینه، شما بعد از اتصال اکانت اینستاگرام به اکانت فیسبوکتان، می توانید دوستان فیس بوکی خود را که در اینستاگرام حضور دارند را پیدا کرده و آنها را فالو کنید.

Contacts: شما در تلفن همراه خود، شماره افرادی را ذخیره کرده اید. این گزینه، شماره تلفن های موجود در گوشی شما را بررسی کرده و مخاطبینی که عضو اینستاگرام باشند را به شما نشان میدهد. البته برای اینکار، باید شماره تلفن افراد در اکانت اینستاگرامشان ثبت شده باشند تا این نرم افزار، آنها را به شما نشان دهد.

Story Setting: با کمک این قسمت، شما میتوانید استوری های خود را تنظیم کنید. مثلا مشخص کنید که چه افرادی می توانند درباره استوری های شما نظر ارسال کنند. چنانچه دوست دارید اشخاص به خصوصی استوری های شما را نبینند، می توانید از طریق همین گزینه این امکان را فعال کنید. همانطور که اشاره کردم، هر استوری به مدت ۲۴ ساعت ماندگار است و پس از این زمان، به صورت خودکار پاک می شود؛ در نتیجه اگر می خواهید عکس یا ویدئوی استوری شما در گوشی تلفنتان نیز ذخیره شود، گزینه Save Sahred Photos را در بخش پایینی این صفحه روشن کنید.

Account: در این بخش هم شما امکان تغییر اطلاعات اکانت خود را دارید و میتوانید نام، آیدی، عکس پروفایل، لینک سایت، شماره تلفن و… را تغییر دهید.

Language: شما می توانید زبان برنامه را از طریق این گزینه تغییر دهید.

Two-Factor Authentication: این گزینه، به شما امکان ورود دو مرحله ای به اکانت اینستاگرام را می دهد. بعد از فعالسازی این قسمت، هنگامی که می خواهید وارد اکانت خود شوید، علاوه بر رمز ورود، یک کد فعالسازی هم باید وارد کنید. کد فعالسازی به شماره شما پیامک می شود.

Blocked Accounts: شما ممکن است کاربرانی را در اینستاگرام بلاک کرده باشید. در این قسمت می توانید صفحات بلاک شده را مشاهده کنید و در صورت نیاز، آنها را از حالت بلاک درآورید.

Push Notification: با این گزینه، اینستاگرام، نوتیفیکیشن های مهم را برای شما ارسال میکند. اگر کسی عکس یا کامنت شما را لایک کند، برای شما کامنت بگذارد، شما را فالو کند، لایو اجرا کند و… اینستاگرام برای شما یک نوتیفیکیشن ارسال می کند تا شما را از آن باخبر کند. شما می توانید مواردی که دوست ندارید از آنها باخبر شوید را خاموش کنید. مثلا می توانید نوتیفیکیشنهای بخش لایک تصاویر یا فالو کردن افراد را خاموش کنید و فقط از برگزاری لایوها و قرار دادن استوری ها باخبر شوید.

Switch To Business Profile: از این گزینه می توانید برای تبدیل اکانت خود به اکانت تجاری استفاده کنید. با تبدیل پیج خود به یک پیج کسب و کار، شما می توانید زمان دقیق بازدید پست ها، ساعتهای شلوغی پیج، اضافه کردن گزینه تماس، آدرس و… را به پیج تجاری خود اضافه کنید و از قابلیت های یک پیج تجاری استفاده کنید.

Private Acc: اگر می خواهید پیج خود را خصوصی سازی کنید، از این گزینه استفاده کنید. در حالت عادی تمامی پستها و ویدئوهایی که که در اینستاگرام آپلود می کنید و حتی لیست افرادی که فالو کرده اید برای تمام کاربران قابل نمایش هستند و همچنین هر شخصی می تواند بهطور آزادانه شما را فالو کند؛ اما شما با خصوصی کردن اکانت خود، می توانید جلوی این موضوع را بگیرید. به این ترتیب که هر فرد برای فالو کردن صفحه شما، باید از شما تائید لازم را دریافت کند. هم چنین قبل از فالو کردن، افراد نمیتوانند پستهای پیج شما را مشاهده کنند.

Linked Acc: این گزینه به شما این امکان را می دهد که شما اکانت فیسبوک، توئیتر و… را به اینستاگرام خود متصل کنید. با این کار، پستهای ارسال شده در اینستاگرام را میتوانید در فیسبوک و توئیتر هم نشان دهید. هم چنین راحت تر میتوانید رمز عبور خود را بازیابی کنید.

Celluar Data Use: این گزینه برای افرادی مناسب است که می خواهند حجم مصرفی اینترنت خود را کاهش دهند مناسب است. با فعال کردن این گزینه، بارگذاری تصاویر بیشتر طول می کشد و عکس های لود شده، کیفیت کمتری دارند.

Comments: این گزینه، یکی از قابلیتهای جدید و مفید اینستاگرام است. از طریق این گزینه، شما می توانید بخش کامنتها و نظرات را برای پستهای خود ببندید. هم چنین میتوانید بعضی از کامنتها را حذف کرده و آنها را سانسور کنید. در این بخش، شما میتوانید کلمات خاصی را مشخص کنید تا اگر کامنتی حاوی آن کلمات بود بهطور خودکار سانسور شود و برای شما و دیگر افراد نمایش داده نشود. مسلما با حذف فحش ها، حرفهای سیاسی و توهین ها، فضای اینستاگرام شما آرام تر و پاک تر خواهد شد.

Upload Quality: شما می توانید کیفیت عکسهایی که آپلود می کنید را مشخص کنید؛ اما بهتر است به این بخش کاری نداشته باشید و تغییرش ندهید.

Save Original Photo And Video: اگر میخواهید عکس ها و ویدئوهایی که بصورت زنده و از طریق دوربین داخلی اینستاگرام می گیرید و آپلود میکنید درون گالری تلفن همراه شما ذخیره شود، این گزینه را فعال کنید. با روشن کردن این ۲ گزینه، هر عکس یا ویدئوی صفحه شما درون گالری تصاویرتان ذخیره خواهد شد. با خاموش کردن این ۲ گزینه، هیچ کدام از پست هایی که که از طریق دوربین داخلی اینستاگرام ثبت می کنید، درون گوشی شما ذخیره نخواهد شد.

Add Account: اگر بیش از یک اکانت اینستاگرام دارید و می خواهید هر دوی آنها را در برنامه اینستاگرام وارد کنید، از این گزینه استفاده کنید. با Add Account شما میتوانید بین پیج های خود سوئیچ کنید و به مطالب هرکدام از پیج های خود دسترسی داشته باشید.

 

 

چگونه عکس و ویدئوهای خود را درون اینستاگرام پست کنید؟

چه پیج شخصی داشته باشید و چه پیج کاری، شما باید بتوانید عکسها و ویدئوهای خود را در اینستاگرام پست کنید. در قسمت بالا توضیح دادیم که برای ارسال عکس و ویدئو در اینستاگرام باید از گزینه + در پایین نوار ابزار استفاده کنید. با زدن این گزینه، شما مستقیما به گالری گوشی متصل خواهید شد که تمام عکسها و ویدئوهای موجود در گوشی را به ترتیب تاریخ نمایش می دهد. بعد از لمس علامت +، شما باید عکس و ویدئوی موردنظر خود را انتخاب کنید. پیش نمایش عکس شما در بالای صفحه به نمایش در خواهد آمد. پیش نمایش عکسها را در بالای صفحه گوشی خود می بینید. در این قسمت هم گزینه هایی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

در این قسمت، گزینه ” > < ” که در گوشه چپ تصویر قرار دارد می توانید قاب عکس را از حالت مربع، به حالت واید (عریض) تبدیل کنید و اندازه تصویر را تغییر دهید. بعد از مشخص کردن این مورد، روی گزینهی Next کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

در کنار گزینه Gallery ، گزینه های دیگری مانند Photo و Video را مشاهده خواهید کرد. اگر قصد ارسال عکس یا ویدئو را به صورت زنده و از طریق دوربین داخلی اینستاگرام را دارید، باید از این دو گزینه استفاده کنید. عکس و ویدئوی موردنظر شما با دوربین گوشی ثبت می شود. بعد از گرفتن عکس یا ضبط ویدئو، روی Next بزنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

به احتمال زیاد، در اینستاگرام صفحاتی را دیده اید که پستهایشان به صورت آلبوم عکس است و از چندین عکس تشکیل شده است. اگر می خواهید مانند این آلبوم عکس را در صفحه اینستاگرام خود داشته باشید، گزینه Select Multiple را در سمت راست صفحه انتخاب کنید. Select Multiple ، اولین آیکون از سمت راست است. حالا با زدن این آیکون، شما می توانید از ۱ تا ۱۱ عکس یا ویدئو را انتخاب کنید. بعد از انتخاب عکسها، روی گزینه Next بزنید تا بعد از مرتب کردن عکسها، وارد مرحله بعد شوید و آلبوم عکس شما ایجاد شود.

همچنین میتوانید سایز عکسهای خود را انتخاب کنید تا عکسهای شما به صورت مربعی، پرتره یا عریض نمایش داده شود. بعد از اینکه گزینه Next را زدید، وارد مرحله افکت گذاری می شوید. در این بخش، ده ها افکت جذاب و چشم نواز را خواهید دید که در پایین صفحه قرار دارند. هم چنین، یک آیکون خورشید را مشاهده می کنید که باعث تغییر روشنایی عکس شما می شود. آیکون خورشید در بالای صفحه قرار دارد. شما می توانید این افکت ها را روی عکسهای آلبوم خود اعمال کنید.

http://emiliocccb62738.blog2news.com/366927/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://stephenkbrh70360.blogginaway.com/310779/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://manuelyzyx51617.bloggactif.com/893214/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://israelstts38495.blogdun.com/302562/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://devinuvvu49405.dgbloggers.com/309832/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://emilianomctj70370.myparisblog.com/290841/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://kyleriklk06162.theideasblog.com/253212/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://johnnykiec62727.idblogz.com/310871/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://rowangxnc48148.59bloggers.com/241457/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://judahzzyw50505.howeweb.com/303889/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://simoneula47047.webdesign96.com/253468/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://codydvlc48148.blogvivi.com/404368/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://alexisxoeu14815.bloginder.com/517876/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://zionxxyx51617.dailyblogzz.com/379803/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://edwinvlbr05949.blogofchange.com/322510/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://gunnerooon16273.spintheblog.com/417074/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://kamerontkaq03603.targetblogs.com/715615/آموزش-کار-با-اینستاگرام

http://paxtonzccc62727.bleepblogs.com/771227/آموزش-کار-با-اینستاگرام

 


[ بازدید : 29 ]
[ دوشنبه 22 ارديبهشت 1399 ] [ 14:31 ] [ ستایش ]
ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]